Sekso pozos
Straipsniai
Straipsnis
Seksas ir mokslas
Seksas - labai įdomus dalykas, net jei apie jį tik kalbame. Juk jis leidžia mums padaryti tiek atradimų tokiose iš pirmo žvilgsnio visai neerotiškose mokslo šakose, kaip kad fizika, chemija ar anatomija. Mokykloje apie tai jums tikrai nepasakojo!
Fizika
Jei ne trinties jėga, sekso džiaugsmai mums taip ir liktų nežinomi. Tačiau pasitenkinimas - ne vienintelis malonus seksualinių santykių momentas, juk kitas naudingas dalykas yra kalorijų deginimas.
Mokslininkai nustatė, kad pusę valandos trunkančio lytinio akto metu sudeginama apie du šimtus kilokalorijų, o tai prilygsta dvidešimčiai minučių ant dviračio treniruoklio. Kitas reikalas - seksas viešoje vietoje (412 kcal), seksas viešoje vietoje, stebint aplinkiniams (2352 kcal!) arba seksas su meilužiu, kai vyras „išėjo alaus“ (rekordinės 5687 kcal).
Tačiau, žinoma, be problemų ir čia neįmanoma apsieiti, ir ne tik santykiuose su aplinkiniais. Gydytojas Gremas Džeksonas iš Londono tvirtina, kad dažniausiai nuo infarkto lytinio akto metu miršta tie, kurie užsiima nesantuokiniu seksu ir baiminasi, kad juos suseks.
Taigi galima išbandyti ne tokius radikalius būdus. Pavyzdžiui, vertikalias pozas (523 kcal), seksą “pakabintoje” padėtyje (1289 kcal), o taip pat - seksą su keliais partneriais iškart (po 345 kcal už kiekvieną).
Ir pagaliau, atrasta bent viena neginčytina orgazmo imitavimo teigiama pusė. Moterys, imituojančios orgazmą, sudegina 485 kcal, kai tuo tarpu sąžiningosios, patyrusios tikrą orgazmą, sudegina vos 214 kcal.
Chemija
Visa, ko žmogui reikia laimei, jau yra jo organizme ir stebuklingu būdu aktyvuojasi užsiimant seksu. Pavyzdžiui, laimės hormonas endorfinas, kuris sukelia euforijos jausmą ir gelbėja nuo depresijos, o taip pat hormonas oksitocinas, kuris yra atsakingas už atsakomybės jausmą ir dideliais kiekiais išsiskiria orgazmo metu - beje, tiek vyrams, tiek ir moterims.
Pastebėta, kad jei moteris dažnai mylisi, ji tampa labiau seksualiai nepasotinama. Dėl šios savybės kaltas vyriškas hormonas testosteronas: lytinio akto metu jo lygis moters kraujyje labai padidėja, kai tuo tarpu vyro - sumažėja.
Mokslininkai priėjo išvados, kad šio hormono dėka seksas be prezervatyvo daro moterį laimingesnę, nei seksas su barjerine kontracepcija. Juk būtent taip testosteronas, kurio yra vyro lytiniuose skysčiuose, patenka į kraują per makšties sieneles, pagerindamas nuotaiką.
Beje, apie skysčius: specifinį kvapą spermai suteikia baltymas, pavadintas sperminu. Jis apsaugo spermatozoidus nuo kenksmingo išorės poveikio ir veikia kaip dezinfekuojanti priemonė.
Tačiau grįžkime prie hormonų. Būtent jie suteikia atsakymą į vieną labiausiai kankinančių klausimų - kodėl vyras iškart po sekso užmiega? Vyro orgazmo metu dopamino, padedančio susidoroti su stresinėmis situacijomis, lygis labai išauga, tačiau iškart ir krenta. Užtat serotoninas ir oksitocinas, atsakingi už miego režimą, išlieka ir sukuria nuovargio jausmą, su kuriuo neįmanoma kovoti. Moterys, priešingai, jaučia jėgų antplūdį, kadangi serotoniną blokuoja hormonas estrogenas.
Anatomija
Achilo kulną turime mes visi. Bent jau taip tvirtina mokslininkai, išsiaiškinę, kad sritis aplink kulną - galinga erogeninė zona. Jos masažas, be kita ko, padeda palengvinti gimdymo procesą. Tą patį galima pasakyti ir apie orgazmą: akušeriams ir ginekologams yra žinoma, kad gimdymo metu moteris, teisingai atsipalaidavus ir gerai pasiruošus, gali patirti orgazmą. Tokio orgazmo pojūčiai nesulyginami su tuo, ką mes galima patirti masturbacijos arba sekso su partneriu metu, o nauda - didžiulė.
Amerikiečių akušerė Debra Paskali-Bonari, filmo „Gimdymas su orgazmu“ autorė, tvirtina, kad seksualinis pasitenkinimas gimdymo metu tiek fiziškai, tiek psichologiškai palengvina visą procesą. Iš dalies tai susiję su tuo, kad orgazmo metu dalis smegenų, atsakančių už baimę ir nerimą, moteriai tiesiog atsijungia.
Orgazmas - apskritai stebėtinas mechanizmas, kuris iš tikro yra toks pat mūsų nekontroliuojamas refleksas, kaip kad virškinimas.
Orgazminis refleksas stebimas žmonėms pačiose ankstyviausiose jų raidos stadijose, taip pat - ir dar gimdoje. Amerikiečių žurnalistė Meri Rouč, knygos „Seksas mokslui, mokslas seksui“ autorė, pateikė vieno ultragarso tyrimo rezultatus. Nuotraukose matosi, kaip būsimo mažylio ranka liečia penį, atlikdama judesius, labai panašius į masturbaciją. Tai stebėję mokslininkai priėjo išvados, kad siekis patirti orgazmą būdingas žmogui net tada, kai jo seksualiniai polinkiai dar nesusiformavę.
Remdamasi kitu tyrimu, Meri Rouč tvirtina, kad orgazmą gali patirti net mirę žmonės. Esmė ta, kad nugaros smegenų refleksai veikia kurį laiką po mirties, ir stimuliuojant stuburo sritį elektrodu, mirusiam žmogui galima išprovokuoti orgazminį refleksą.
Tačiau gyvuosius veikiausiai daugiau nudžiugins faktas, kad orgazmui patirti visai nereikia genitalijų. Orgazminis refleksas gali suveikti bet kokiais veiksmais, ir Meri Rouč pasakoja apie neįtikėtinus atvejus moterų, patyrusių orgazmą nuo savo antakių glostymo, dantų valymo, ir net vienos laimingosios, galėjusios patirti orgazmą tiesiog minties jėga. Pastaroji kartą įsigudrino „tai“ patirti tramvajuje, kuriuo važinėjo po Disneilendą. Tačiau šiais unikaliais sugebėjimais naudojamasi labai retai.
Moteris, patirianti orgazmą nuo dantų valymo, galvojo, kad ją apsėdo velnias, ir norėdama nuo jo apsisaugoti, ėmė dantis tiesiog skalauti. O toji, kuri sugebėdavo pasiekti orgazmą minties galia, prisipažino, kad pernelyg pavargsta po darbo ir neturi jėgų mentalinei masturbacijai.
Kaip matote, bet kokia, kad ir pati nuobodžiausia mokyklos disciplina gali tapti įdomia. Svarbiausia - naudotis teisingais pavyzdžiais.
Taip pat skaitykite
Statistika: lietuviai ir sekso žaidimai (2) | 2013-03-17 | |
Daugiau nei 38 proc. lietuvių nėra bandę sadomazochistinių erotinių žaidimų ir jiems nepritaria, tačiau lygiai tiek pat nebandžiusių teigia neprieštaraujantys, kad kiti tuo užsiimtų. |
Šiuolaikinis seksualumas: Geismą keičia darbas (1) | 2013-02-25 | |
Konsultuoja Jurijus Prokopenko, Maskvos psichiatrijos mokslų tyrimo instituto darbuotojas, seksologas, tinklaraščio „Kaip būti laimingam gyvenime ir sekse“ autorius, veda antrinio sekso užsiėmimus. |
Ar yra ryšys tarp pajamų dydžio ir sekso kokybės? | 2012-11-27 | |
Mokslininkai tyrė, ar yra ryšys tarp gaunamų pajamų dydžio ir seksualinio gyvenimo aktyvumo. Daugelio nuostabai gauti rezultatai parodė, kad ... |
Iphone geriau už seksą? | 2012-11-19 | |
Apklausa, kurią atliko kompanija Gazelle, užsiimanti buvusių apyvartoje Apple produktų supirkimu ir pardavimu, gali pretenduoti į vieną iš originaliausių, atliktų šiais metais. |
Hyperseksualumas: nustatymo medotas (1) | 2012-10-26 | |
Mintis, kad asmuo gali kentėti nuo seksualinės priklausomybės, dažnai pašiepiama ir netraktuojama kaip rimtas sutrikimas. Tačiau nuo to kenčiantis žmogus rizikuoja ne tik pašlijusiais santykiais, bet ir nesklandumais darbe bei visose kitose gyvenimo srityse. |
Paieška
Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais? Paklausk Mildos |
|
Skaityti atsakymus |
Komentarai