Sekso pozos
Straipsniai
Straipsnis
Prostatos liauka
Prostatos liauka randasi vyro dubens srityje, tarp gaktikaulio ir tiesiosios žarnos priekio, bei yra apsivyniojusi šlaplę - vamzdelį, per kurį šlapimas yra pašalinamas iš pūslės. Ši liauka sveria tik 20 gramų ir yra vos didesnė už graikišką riešutą.
Brendimo metu ji tampa atsakinga už reprodukciją bei pradeda augti dėl hormonų, ypač (tačiau ne tik) testosterono. Vyrams senstant, prostatos skysčio poreikis mažėja. Labiausiai dėl to, kad noras susilaukti vaikų taip pat mažėja. Tačiau vidutinio amžiaus vyro prostata vis dar auga. Nėra tiksliai žinoma kodėl, tačiau dažniausiai manoma, kad tai susiję su hormonais, aplinkos veiksniais, mityba bei gyvensena.
Genų vaidmuo prostatos problemose iki šiol nėra tvirtai nustatytas, tačiau yra manoma, kad jie gali sukelti prostatos vėžį. Teigiama, kad dažniausiai tai įvyksta vyrams, kurių šeimoje kas nors sirgo prostatos vėžiu, ypač brolis ar tėvas iki 65 metų.
KOKIA PROSTATOS PASKIRTIS?
Šios liaukos paskirtis yra labai ribota, o senstant jos nauda mažėja. Prostata generuoja ir kaupia tam tikrus sėklos (spermos) skysčius, kurie užtikrina jos lipnumą ir suteikia tam tikrą spalvą.
DAUGELIO VYRŲ SVEIKATOS PROBLEMŲ PRIEŽASTIS
Dažniausiai prostata yra sveika iki sulaukiant vidutinio amžiaus, tačiau vėliau gali visai netikėtai prasidėti problemos. Jų priežastis slypi pačioje liaukos struktūroje, kuri padaro ją labai neatsparią uždegimams. Užkrėsta prostata gali ištinti ir užkimšti šlaplės angą. Tai sukelia šlapinimosi problemas: jis tampa skausmingas, dažnas bei su staigiais proveržiais. Dar blogiau, jei reikia sudėtingos operacijos, kad pašalinti šią bėdą.
Nevenkite konsultuotis su gydytoju net jei neturite simptomų.
PROSTATOS LIGOS
Vėžys. Yra ne mažai jo gydymo būdų, pradedant radioterapija ar „stebėk ir lauk“ ir baigiant daliniu ar visišku liaukos pašalinimu.
Prostatitas. Tai prostatos uždegimas, galintis sukelti didelį skausmą šlapinantis ar ejakuliuojant. Uždegimas gali būti ūmus arba chroniškas, bakterinis arba nebakterinis.
Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH). Tai prostatos padidėjimo požymis. Nepaisant pilnos šlaplės, šlapimo srovė tampa silpna . Tai gali sukelti nepilno nusilengvinimo jausmą.
KAIP DIAGNOZUOJAMA PROSTATOS PROBLEMA?
Kadangi prostata randasi dubens srityje, jos problemos gali būti sunkiai diagnozuojamos ir dažnai reikalingos įvairios procedūros. Paprasčiausias būdas tai padaryti - išnagrinėti šeimos istoriją ir surengti pokalbį dėl šlapinimosi ir erekcijos funkcijų. Tačiau gydytojui gali prireikti panaudoti ir daugiau metodų, kad gauti daugiau informacijos. Tai:
- Tiesiosios žarnos tyrimas, atliekamas zonduojant pirštu išangę, kad nustatyti neįprastą prostatos formą ir dydį.
- Paprastas kraujo tyrimas, kuris parodo padidėjusius specifinių prostatos antigenų lygius.
- Medicininė tomografija, pavyzdžiui, rentgeno nuotrauka, kompiuterizuota tomografija ar ultragarsas.
- Cistoskopija, kurios metu naudojamas lankstus, turintis optinę sistemą instrumentas, kurį gydytojas į šlapimo pūslę įstumia per šlapimkanalį (šlaplę).
Kyla ne mažai nesutarimų dėl negalutinių kraujo testo rezultatų. Nors ir padidėjęs prostatos antigenų lygis rodo vėžio tikimybę, tyrimai rodo, jog ne visi jo padidėjimo požymiai reiškia vėžį. Prostatos padidėjimas ar infekcija taip pat gali jį padidinti, o tuo tarpu kai kurios prostatos vėžio formos - ne.
GYDYMAS
Rizika, susijusi su prostatos operacija, ypač prostatos vėžio, yra atidžiai apsvarstoma gydytojų, nes kai kuriais atvejais gydymas gali sukelti šlapinimosi nepastovumą, impotenciją ar netgi mirtį. Paciento sveikata ir amžius yra du labai svarbūs veiksniai. Jeigu jaunas vyras užsikrečia greičiau plintančia vėžio forma, tuomet svarstoma agresyvesnio, invazinio gydymo būdo galimybė. Tačiau vyrui, įžengusiam į septintą dešimtmetį, diagnozavus prostatos vėžį, gydytojai imsis švelnesnių gydymo metodų, kad maksimaliai sumažintų pasekmes jo gyvenimo kokybei. Tiesą sakant, labiau tikėtina, kad vyresni vyrai mirs su prostatos vėžiu, o ne nuo jo!
PABAIGAI
Daugelis prostatos problemų kyla dėl to, kad vyrai nesikreipia pasitikrinti savo sveikatos. Dažniausiai jie per daug drovūs pripažinti savo ligos simptomus (tokius kaip šlapimo nelaikymas ar impotencija). Tačiau daugelis negalavimų yra dažnesni nei manote, tai yra paprasčiausia natūralaus senėjimo proceso dalis. Tokių problemų ignoravimas reiškia, kad daugelis potencialiai rimtų sveikatos problemų lieka negydomos.
Kaip galite rūpintis savo prostata? Sveikai maitinkitės, palaikykite sveiką imuninę sistemą, sportuokite, venkite rūkyti ir aptarkite rizikos veiksnius su gydytoju arba pradėkite jums tinkamą tyrimo programą.
Taip pat skaitykite
Mitai ir tiesa apie spermą | 2014-03-24 | |
Apie vyrų spermą sklinda daugybė gandų. Turbūt kiekviena mergina norėtų sužinoti kur tiesa, o kur melas. Šiame straipsnyje rasite visus atsakymus apie spermą. |
Dar kartelį apie prostatą | 2012-11-10 | |
Mokslininkai kol kas nesugeba sėkmingai išaiškinti, kodėl laikui bėgant ima trauktis visi vyro organai, išskyrus prostatą. Su gerybine prostatos hiperplazija dažniausiai susiduria pagyvenusio amžiaus vyriškiai. |
Pagirios nuo seksualinio persisotinimo | 2012-10-07 | |
Mokslininkai vis dažniau aptinka neurocheminių "pagirių" požymius, kurie atsiranda nuo per didelio kiekio ejakuliacijų sukelto lytinio persisotinimo. Tai turi didelės įtakos ne tik nuotaikai bet ir gebėjimui atrasti stimulą kitose veiklose. |
Priešnuodžiai nuo impotencijos: tavo sėkmės paslaptys (7) | 2012-03-12 | |
Turbūt dažnam vyrui pažįstama tokia situacija. Praėjusi savaitė buvo sunki. Daug dirbai ir nė kart namo neparėjai anksčiau vidurnakčio. Šiandien vakare nutarei su žmona pasidaryti ypatingą vakarienę... |
Teisybė ar gandas, kad vyro vaisingumas priklauso nuo nešiojamų apatinių? | 2011-12-04 | |
Iki šių dienų nėra atlikta išsamių tyrimų su tvirtomis išvadomis, kad nuo vyro dėvimų apatinių priklauso jo vaisingumas. Tačiau daugelis esate girdėję patarimų nešioti kuo laisvesnius arba visai nedėvėti jokių! |
Paieška
Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais? Paklausk Mildos |
|
Skaityti atsakymus |
Komentarai