Straipsnis

2015-05-28

Seksas ir higiena: venerologo patarimai

intymi higiena

Seksualinė higiena – tai ne vien tik dušas prieš ir po lytinio akto. Ar žinojote, kodėl gydytojai pataria naudoti prezervatyvą oralinio sekso metu? Arba, kad seksas menstruacijų metu yra pavojingas? Į pačius intymiausius klausimus padės atsakyti gydytojas-venerologas.

Laikui bėgant keitėsi nuomonė ir supratimas apie seksą. Seksas jau nėra uždrausta tema. Apie jį kalbama ir rašoma visur: internete, žurnaluose, diskutuojama ne tik su kolegomis ir draugais, bet ir su mylimu žmogumi arba sekso partneriu.

Tačiau žmonės dažnai pamiršta apie lytinių santykių kultūrą. Žinoma, visi žino, kad reikia naudoti prezervatyvą, nes galima užsikrėsti infekcinėmis, lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Tačiau daug kas pamiršta apie smulkmenas.

Štai labiausiai paplitusios situacijos, reikalaujančios specialisto komentarų.

SEKSAS MENSTRUACIJŲ METU ŽALINGAS

Šis teiginys turi vienodą šalininkų ir priešininkų skaičių. Tie, kurie pasisako prieš seksą menstruacijų metu, ieško įrodymų fiziologijoje: „kritinių dienų“ metu gimdos kaklelio kanalas atsiveria tiek, kad kraujas galėtų lengviau ištekėti iš gimdos ertmės. Tačiau tuo pačiu metu atsiranda didesnė infekcijų ir uždegimų tikimybė. 

Be to, menstruacijų metu moteris jaučia skausmą, taip pat sklinda specifinis kvapas, kuris gali atstumti partnerį.

Būtina žinoti. Lytinės infekcijos, apie kurias kalbama, dažniau pasitaiko tiems žmonėms, kurie gyvena per daug laisvą lytinį gyvenimą ir nesinaudoja apsaugos priemonėmis.

Jei kalba eina apie ilgalaikius santykius, kur du žmonės vienas kitą myli, gerbia ir vertina ištikimybę, tai tokių infekcijų tikimybė labai maža.

Yra moterų, kurių menstruacijos būna neskausmingos, ir vyrų, kurių, neatstumia minėtas kvapas, bet atvirkščiai, juos jaudina.

Reziumė: jei kalbama apie atsitiktinius santykius, tai menstruacijų metu sekso geriau atsisakyti. Jei kalbama apie pastovius santykius su mylimu žmogumi, tai seksas „kritinių dienų“ metu – kiekvienos poros asmeninis reikalas.

Vienintelis dalykas, kurį reiktų įsidėmėti: užsiimant seksu netgi su pastoviu partneriu, menstruacijų metu patartina saugotis, kadangi uždegimas gali atsirasti ne vien tik dėl infekcijų, bet ir dėl mikroorganizmų, kurie gyvena sveikų žmonių mikrofloroje.

Oralinio sekso (kunilingo), menstruacijų metu patartina atsisakyti, kadangi burnoje yra didžiulis kiekis bakterijų, kurios taip pat gali sukelti minėtus infekcinius susirgimus.

PREZERVATYVO NAUDOJIMAS ORALINIO SEKSO METU

Specialistai pataria naudoti prezervatyvus, užsiimant bet kokiu lytiniu aktu, įskaitant ir oralinį seksą. Tačiau šiais patarimais naudojasi nedaugelis.

Pirmiausia, kad ir kokio plonumo būtų prezervatyvas, jautrumas sekso metu sumažėja, antra, „gumos“ skonis burnoje sukelia nemalonius pojūčius.

Užsiimant oraliniu, vaginaliniu ar analiniu seksu, venerologai rekomenduoja naudoti prezervatyvus, kadangi tokiu būdu gerokai sumažėja infekcijų tikimybė.

Be lytiniu būdu plintančių infekcijų, egzistuoja mikroorganizmai, kurie gyvena tiek sveiko žmogaus burnos ertmėje, tiek sergančio įvairiomis ligomis (pavyzdžiui, kariesu). Šios ligos taip pat gali sukelti uždegiminius šlapimo pūslės procesus ir pažeisti lytinių organų mikroflorą.

ORALINIS SEKSAS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ UŽDEGIMO METU

Oralinis seksas, esant bet kokiems burnos ertmės ir viršutinių kvėpavimo takų uždegiminiams procesams – nerekomenduojamas!

Termino „draudžiamas“ venerologai čia nenaudoja, kadangi žmogui uždrausti kažko nedaryti – negalima. Gydytojas gali tik patarti pacientui, o jo valia rinktis – rizikuoti savo ir partnerio sveikata ar ne.

Oralinio sekso reikėtų atsisakyti sergant: ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, angina, skarlatina, tonzilitu, faringitu ir t.t. Kadangi infekciniai agentai, sukėlę kvėpavimo organų uždegimą, gali perduoti šią ligą ir šlapimo organams.

Šių infekcijų pavojus slypi tame, kad jos neturi charakteringų simptomų, arba jos sunkiai diagnozuojamos, arba panašios į kai kurias lytiniu būdu plintančias ligas.

HIGIENOS KLAUSIMAI, SUSIJĘ SU ANALINIU SEKSU

Analinis seksas nėra neįprasta sekso forma ir ją praktikuoja daugelis heteroseksualių porų.

Analiniame sekse itin svarbi higiena. Terminalinė žarnos dalis vadinama tiesiąja žarna ir baigiasi išange. Šio organo funkciją visi puikiai žino – maisto produktų likučių pašalinimas iš organizmo.

Tiesiojoje žarnoje gyvena didžiulė galybė žarnyno bakterijų, kitaip dar vadinama žarnyno flora.

Jeigu tą patį prezervatyvą naudosite analinio sekso metu, o po to, užsiimant vaginaliniu seksu, tai žarnyno flora pateks į makštį. Žarnyno bakterijos sugeba labai greitai adaptuotis naujoje vietoje, jos pradeda intensyviai daugintis suardydamos makšties mikroflorą (sukeldamos disbakteriozę), kuri pasireiškia įvairiais nemaloniais simptomais, tokiais kaip nemalonaus kvapo išskyros, deginimas, niežėjimas ir t.t.

Išvada. Jei praktikuojate analinį seksą, tai būtinai naudokite atskirą prezervatyvą, tik šiai sueičiai, arba atlikite visas higienos procedūras: po analinio sekso geriausia penį nuplauti su muilu ir tekančiu vandeniu.

SUSILAIKYMAS NUO SEKSO LYTINIŲ INFEKCIJŲ GYDYMO PERIODU

Jei vis tik nepavyko išvengti lytinių infekcijų, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kuris paskirs tinkamą gydymą.

Gydymo laikotarpiu ir iki to momento, kol gausite tyrimų rezultatus, rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių.

Tai reiškia, kad reikia visiškai atsisakyti sekso, bet kokio lytinio kontakto, arba mylėtis tik su prezervatyvu.

Ši taisyklė taip pat galioja sergant nekomplikuotomis, lytiniu būdu plintančiomis infekcijomis, kai nėra skausmo ir kitų lytinių kontaktų apribojimų.

Taip pat skaitykite

seksas ir menesiai
Seksualumas priklauso nuo metų mėnesio (1)2015-09-09
Ar pastebėjote, kaip skirtingais metų laikais keičiasi jūsų trauka priešingai lyčiai? Nebijokite, jūs tokie ne vieni. Kol žmonės užsiima seksu, mokslininkai atlieka tyrimus: koks metų mėnuo tinkamiausias sekso žaidimams?
moteris
Kaip padidinti krūtinę? Mitai ir realybė2015-06-16
Ar galima padidinti krūtinę dietomis, arba sumažinti specialių treniruočių dėka? Šie klausimai kamuoja daugelį moterų. Priemonių, skirtų padidinti krūtinę – nuo liaudiškų iki chirurginių būdų – daugybė.
nevaisingumas
Mitai ir faktai apie nevaisingumą2014-08-01
Nevaisingumas – rimta ir skaudi tema daugeliui porų. Apie jį sklando nemažai mitų, kuriuos greičiausiai sugalvojo žmonės nieko nenutuokiantys apie mediciną. Šiame straipsnyje pateikiami faktai padės jums sužinoti visą tiesą apie šią nemalonią ligą.
kovojanti moteris
Tendencija: vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja2013-02-07
Seksologai tvirtina, kad vyrai šiandien įgyja vis daugiau moteriškų bruožų: jie jautrūs, nori švelnumo, supratimo. Tuo tarpu moterys vis dažniau elgiasi vyriškai: priima sprendimus, nesibijo atsakomybės, atvirai išsako savo troškimus...
vyras kalba telefonu
Mobilieji telefonai gali sumažinti vyrų vaisingumą2011-12-05
Visai nesenai Karalienės universiteto mokslininkai Kanadoje atliko tyrimą, kurio metu bandė išsiaiškinti mobiliųjų telefonų poveikį vyrų vaisingumui. Pasirodo, vyrams, kurie planuoja kažkada turėti vaikų, vertėtų sumažinti pokalbių šiais telefonais trukmę.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...